HARMONIE Železo - 250 ml

HARMONIE Železo - 250 ml

Dostupnost: do týdne

168,40 Kč (bez DPH 139,17 Kč)

V kategoriích: KAPALNÁ HNOJIVA

Výrobce: AgroBio

Koncentrát se zvýšeným obsahem železa ve formě chelátu EDTA a komplexem aminocitrátu. Zajišťuje zvýšenou intenzitu fotosyntézy a odolnost rostlin na stres. Chrání před fyziologickými poruchami způsobenými nedostatkem železa (chlorózy, světlezelené listy a jiné).

Chloróza nebo také fyziologická žloutenka je porucha, která se vyskytuje především u broskvoní, révy vinné nebo citrusů. Porucha je poměrně častá u vinné révy.

Listové čepele postupně žloutnou, ale žilnatina zůstává zelená. Přírůstky dřeva jsou malé, dřevo špatně vyzrává, rostliny slabě kvetou a vzniklé květy a plody často padávají.

Příčinou chlorózy jsou poruchy v zásobování rostlin železem, které má rozhodující úlohu při tvorbě rostlinného barviva - chlorofylu. Nedostatek železa v rostlinách může být zapříčiněn nadměrným obsahem fosforu a především vápníku v půdě, dále pak zhutněním těžkých půd, nadměrnou půdní vlhkostí, studenými půdami, chladným počasím, poškozením kořenové soustavy mrazem, suchem nebo škůdci

Nejlepší ochranou jsou opakované listové aplikaci hnojiva v chelátové formě s lehce přijatelným železem. S postřiky na list se začíná již při prvních příznacích.

Naše zboží

TOPlist